Kalkulator rat kredytów samochodowych

kalkulator kredytów samochodowych

kalkulator kredytów samochodowychKredyty samochodowe przebojem wdarły się na polski rynek bankowy i stały się niesamowicie popularne, będąc przy tym wielu sytuacjach bardzo atrakcyjną alternatywą dla popularnego dotąd leasingu. Dlatego właśnie korzystanie z kredytów samochodowych staje się coraz popularniejszym sposobem na uzyskanie własnego środka pojazdu zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych.
W przypadku tych drugich również korzystna jest możliwość umieszczenia takiego kredytu w kosztach firmy. To po prostu się musi opłacać. Przyjrzeliśmy się ofertom kredytów samochodowych przygotowanym przez polskie banki dla swoich klientów. Oto efekty porównań:

W celu symulacji przyjęliśmy 24 miesięczny okres spłaty zobowiązania, oraz wartość kredytu 45.000 zł bez posiadania wkładu własnego. We wszystkich przypadkach pod uwagę brane są jedynie raty stałe.

1. mBank – rata miesięczna 2045,30 zł. Pomimo wysokiej prowizji wynoszącej 3% i wyższego wskaźnika RRSO, od niektórych banków uzyskujemy bardzo niski miesięczny koszt przy podanych parametrach kredytu. mBank oferuje nam również skorzystanie z opcji zarówno z ubezpieczeniem jak i bez niego.

2. BNP Paribas – rata miesięczna 2053,75. Najniższy wskaźnik RRSO na polskim rynku, nieco powyżej 11% w skali roku.

3. Getin Bank – rata miesięczna 2097,14 zł. Brak prowizji od przyznania tej formy kredytu.

Gdzie zatem uzyskamy najlepsze warunki takiego kredytu? Dla przyjętych danych dla naszej symulacji w naszym rankingu zwycięża mBank pozostawiając za swoimi plecami banki takie jak między innymi BNP Paribas, oraz Getin Bank. Wyniki takich symulacji mogą się jednak znacznie różnić przy innych parametrach.

Dlatego też warto przed wybraniem konkretnej oferty przeprowadzić kilka podobnych symulacji, by wybrać najkorzystniejsze oferty dla siebie. Ostatecznie decydować mogą zupełnie inne detale ofert, aniżeli sama kwota raty miesięcznej. W wielu bankach bowiem możemy otrzymać dodatkowe prezenty za skorzystanie z oferty. Pamiętajmy również, by przyjrzeć się dokładnie bankom gwarantującym nam w umowie najniższą ratę na rynku. To również brzmi ciekawie, gdy zależy nam na wysokości raty.

Kredyt samochodowy czy leasing?

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego co jest bardziej korzystniejszą opcją, możemy też zapytać o pomoc niezależnego doradcę finansowego, który przeprowadzi nam analizę dostosowaną do naszych potrzeb.

UWAGA: Pamiętaj, że wszystkie kalkulatory kredytowe na stronach internetowych banków, są jedynie informacją poglądową, dlatego banki zastrzegają sobie używanie ich jako ofert. To zazwyczaj przedstawienie pewnej opcji, która nie musi być dostosowana do naszego przypadku i naszych możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*