Kalkulator raty kredytu gotówkowego

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy i zastanawiasz się gdzie znajdziesz najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego? Mamy dla Ciebie mały tekst, który być może pomoże Ci w zaciągnięciu takiego kredytu gotówkowego.

Czy istnieją kalkulatory kredytów gotówkowych?

kalkulator kredytu gotówkowegoTo zależy co mamy na myśli mówiąc o kalkulatorze kredytów gotówkowych. Jeśli chodzi o kalkulatory rat w danym kredycie, to owszem, takie kalkulatory istnieją, ale są zazwyczaj własnością banków lub firm pożyczkowych, które nie udostępniają ich oficjalnie. Taki kalkulator rat kredytu gotówkowego obliczy nam raty (z dokładnością co do grosza), jednak tylko w danym banku. Na próżno szukać precyzyjnych narzędzi które po:

– podaniu naszych zarobków,
– wprowadzeniu informacji o zabezpieczeniu,
– uwzględnieniu naszych danych personalnych,
– sprawdzeniu naszej historii w BIKu,
– uwzględnieniu naszych wydatków,
– i kilku innych kwestii.

Wyliczył nam najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego, podając przy tym kilkanaście lub kilkadziesiąt ofert banków.

Kalkulatory dostępne na stronach internetowych i różnego rodzaju rankingi, nie są przekłamane lub naciągane, jednak one pokazują jedynie propozycję z oferty handlowej, najczęściej w najkorzystniejszym zestawieniu, które z reguły wymaga wielu warunków, takich jak choćby posiadanie konta w danym banku. Gdy dochodzi do przedstawienia ostatecznej oferty, okazuje się, że proponowane raty są całkiem inne niż te które widzieliśmy w informacji handlowej przy kalkulatorze.

Czy da się zaciągnąć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Pojęcie „najkorzystniejszy kredyt gotówkowy” jest w dzisiejszych czasach bardzo subiektywne, gdyż dla każdego z nasz „korzyść” jest nieco inna. Dla jednego będzie to możliwość rozłożenia kredytu na 10 – 20 lat, natomiast dla drugiego niska marża, a dla jeszcze innego możliwość zawieszenia rat na określony czas. Wszystkie te zmienne wymagają od kredytobiorcy dokładnego przeanalizowania sytuacji rynkowej. Jeśli naprawdę zależy nam na dobraniu takiej oferty bezpośrednio do własnych wymagań, to powinniśmy jak najszybciej przejrzeć jak najwięcej ofert kredytów gotówkowych i zrobić sobie własne podsumowanie. Jeżeli natomiast nie posiadamy doświadczenia w tematyce finansowej, możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego, lub jeśli jakieś kwestie w danej ofercie są niejasne, zawsze możemy skorzystać z pomocy danego banku lub firmy pożyczkowej. Możemy się z nimi skontaktować i zapytać o konkretne zagadnienie.

Język finansowy bywa zawiły, a w dodatku oferty i reklamy tworzone są tak aby ukryć informacje, które mogłyby być nie do końca korzystne dla potencjalnego kredytobiorcy.

Podsumowanie

A zatem kalkulator raty kredytu gotówkowego nie istnieje w myśl rozumienia porównywarki kredytów. Oferty zmieniają się i stale wymyślane są nowe formy, poza tym każdy z nas stawia na nieco inne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*