Porównanie kredytów hipotecznych 2014

Własne mieszkanie, a może budowa domu? Oczywiście z kredytem. Badania wskazują wyraźnie, że Polacy najczęściej budują domy i kupują mieszkania ze wsparciem rozmaitych form kredytowych. Najczęściej wybierany jest oczywiście najpopularniejszy w ostatnich latach kredyt hipoteczny.

Najważniejszymi cechami kredytu hipotecznego są:

– niskie oprocentowanie.
– długi, nawet ponad 30 letni okres spłaty.
– możliwość zaciągnięcia kredytu wspólnie z małżonkiem.

kredyt hipotecznyDodatkowo dzisiaj oferta banków idzie o krok dalej i znajdujemy promocje, a nawet konkursy, dzięki którym nasz kredyt może być jeszcze tańszy. Innymi popularnymi rozwiązaniami są możliwości czasowego zawieszania spłaty, oraz zamiany kredytu na korzystniejszy, gdy tylko pojawi się taka oferta. Aby nie przepłacić i wybrać najlepszą dla nas ofertę, która na pewno nie zachwieje naszą płynnością finansową i domowym budżetem należy przed zdecydowaniem się na kredyt mieszkaniowy przyjrzeć się dokładnie wszelkim dostępnym na rynku ofertom.

To poważna decyzja, której konsekwencje będziemy ponosić przez kolejne lata. Przyjrzyjmy się zatem i porównajmy oferty kredytów hipotecznych na ten rok. Do celów symulacji kredytowej przyjmujemy 30 letni okres spłaty, oraz 200.000 złotych kredytu bez wkładu własnego przy założeniu równej raty miesięcznej. Oto efekty wyliczeń w przykładowych bankach:

– PKO BP – 949,07 zł miesięcznie, 0 % prowizji.
– Euro Bank – 959,45 zł miesięcznie, 2 % prowizji.
– Bank BPH – 972,21 zł miesięcznie, 0 % prowizji.

W większości banków w tym roku RRSO waha się pomiędzy 4,3 – 4,8%. To bardzo atrakcyjnie brzmiąca oferta jednak przed ostateczną decyzją zwróćmy jeszcze uwagę na wysokość prowizji od udzielenia kredytu, oraz dodatkowe możliwości zawarte na umowie, takie jak możliwości zawieszania spłat. To bardzo ważna kwestia przy planowaniu swojego budżetu domowego w przyszłości. Biorąc kredyt na mieszkanie warto również skorzystać z niektórych a aktualnie trwających promocji, zwłaszcza tych, które obniżają prowizję, albo całkowicie nas do jej zapłaty nie zobowiązują.

Kredyt hipoteczny jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego człowieka, a zaciąganie takiego kredytu hipotecznego, może być zarówno błogosławieństwem, jak i karą, dlatego warto przysiąść i poświęcić nieco swojego czasu, na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*