Poniżej przedstawiamy nasz ranking kredytów gotówkowych z najniższą ratą.

 

Skuteczne prowadzenie przedsiębiorstwa oznacza w dzisiejszym świecie konieczność wykorzystywania zewnętrznych źródeł finansowania. Przedsiębiorstwa potrzebują kredytów generalnie dwojakiego rodzaju, na prowadzenie bieżącej działalności, aby zachować płynność finansową i na inwestycje, mające na celu rozwój przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi zatem o główne rodzaje kredytów firmowych, są to kredyt inwestycyjny, umożliwiający wszelkiego rodzaju inwestycje rozwojowe, posiłkowy w odniesieniu do bieżących działań kredyt obrotowy, ewentualnie do dyspozycji firm jest jeszcze swoisty debet na bieżącym koncie firmowym i linia kredytowa, stanowiąca również rodzaj limitu do wykorzystania, z tym, że musi ona być prowadzona na osobnym rachunku bankowym. Swoistą formą zastępującą kredytowanie jest, często wykorzystywany przez firmy leasing, który w wielu przypadkach okazuje się lepszym rozwiązaniem niż kredyt inwestycyjny. Ostatnio dużą popularnością cieszą się także kredyty hipoteczne dla firm, w standardowej formie na zakup czy budowę nowych obiektów przeznaczonych na hale produkcyjne, magazynowe itd. oraz jako kredyt na dowolny cel z zabezpieczeniem w postaci hipoteki.

Tak więc przedsiębiorca ma do wyboru różne możliwości i dopiero po podjęciu decyzji co do formy kredytowania, może skorzystać z praktycznego i wygodnego narzędzia, jakim jest ranking kredytów firmowych. Zatem po określeniu celu i charakteru kredytu, można wpisując podstawowe informacje, to jest wysokość pożyczki i termin spłaty, uzyskać przegląd propozycji poszczególnych instytucji w zakresie kredytowania, które jest przedmiotem zainteresowania przedsiębiorcy. W tego rodzaju rankingach kredytów firmowych, podobnie jak w przypadku kredytów indywidualnych, można zobaczyć wysokość raty miesięcznej, stopę oprocentowania, marżę i prowizję.

Trzeba jednak pamiętać, że w rankingach znajdziemy na ogół tylko główne elementy oferty, po szczegółowe informacje trzeba sięgnąć już bezpośrednio do konkretnego banku.